Eklentisiz Son Yorumları Göstermek

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır işten güçten wordpress hakkında bir makale yazmıyordum bugün fırsatım oldu çok şükür. WordPress te Eklentisiz Son yorumları göstermek için basit ve kolay bir kod var çok kafanız karışmadan yorum sayısını filan değiştirebilirsiniz. Bu makalede bunu detaylıca anlatacağım.

WordPress Eklentisiz Son Yorumları Göstermek

Aşağıda vermiş olacağım kodu göstermek istediğiniz yere yapıştırın örnek olarak sidebar.php yi alalım sidebar.php de uygun yere alttaki kodları yapıştırın. sidebar.php nerede derseniz ftp ana dizine girin public_html e girin oradan wp-content klasorüne tıklayın içinde bulunan themes klasörüne giriyoruz ve o klasörlerden aktif olan temamızı buluyorum oradan tema klasörü içerisinden sidebar.php dosyasını açıyoruz. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka WordPress Yedek Alma işlemini gerçekleştirin.

Son yorumlar kodundaki number=5 yazan yerdeki 5 gösterilecek yorum sayısıdır bunu göstermek istediğiniz sayı kadar arttırabilir veya düşürebilirsiniz.
Koddaki

 <?php echo get_avatar( $comment, '35' ); ?> 

kısmındaki 35 sayısı ise avatar boyutudur bunu’ da isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

<?php $comments = get_comments('status=approve&number=5'); ?>
<ul>
<?php foreach ($comments as $comment) { ?>
<li>
<?php echo get_avatar( $comment, '35' ); ?>
<a href="<?php echo get_permalink($comment->ID); ?>#comment-<?php echo $comment->comment_ID; ?>" title="on <?php echo $comment->post_title; ?>"> 
<?php echo strip_tags($comment->comment_author); ?>
<?php echo wp_html_excerpt( $comment->comment_content, 35 ); ?>... 
</a>
</li>
<?php }  ?>
</ul>