Düğün Öncesi Şok Diyet

Düğün bir kadın için en özel gündür ve düğünde giyilecek gelinliklerde beden yapısına uygun seçilir. Düğün öncesi şok diyet ile Tüm bunların yanı sıra beğenilen gelin modelleri kişinin beden yapısına uygun olmadığı için üzerinde hoş bir görünüm sağlamayacaktır.

Gerçekçi olarak beden yapısına uygun olabilecek gelinlik modelinin seçilmesi ve buna göre fit bir görünüm için sağlıklı bir şekilde beslenmenin düzenlenmesi gerekmektedir.health eating bride z Düğün Öncesi Şok Diyet Düğün öncesinde kadınların kafasında aşağı yukarı bir gelinlik modeli bulunmaktadır. Bu gelinlik modelinin denenmesi ve aynadaki görünümü, gelinliği tasarlayacak kişinin önerileri de çok önemlidir. Prenses model bir gelinlik mi, A kesime sahip bir gelinlik mi olacağını gelinliği tasarlayan kişiyle ortak bir karara varılıp ona göre dikime ya da hazır bir gelinlik üzerindeki düzenlemelere gidilmektedir. Ülkemizde yaklaşık olarak 7-8 ay kadar düğünler yoğunlukta olmakta ve gelinlikçiler bu dönemde bir çok genç kızın hayalini gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Bu nedenle düğüne karar verildiğinden itibaren genç kızların kendi bedenine uygun olan gelinlik tercihlerini az çok belirlemeleri, gelinlik dizaynı yapan kişiyle iş birliğine geçmeleri gerekmektedir. Beğenilen gelinlik modeli eğer kişinin bedenine uymuyorsa başka bir model denenebilir. Fakat bilinmelidir ki model denemeye gidilmeden önce vücutta ödemin olmaması gerekmektedir. Bunun için 1 hafta 10 gün öncesinden uygulanabilecek detoks kürleri mevcuttur. Düğüne kadar fazla kilolarından kurtulmak ve gelinliğin içinde dünyanın en güzel kızı olarak görünmek için de ”Düğün Öncesi Şok Diyet” uygulanabilir.

Gelinlere Ödem Atmak İçin Detoks Kürü

Kadınların en önemli sorunları ise adet öncesinde vücutta toplanan su yani ödemdir. Ödem zamanla vücuttan uzaklaşabilir ancak en özel gece yani düğün yakınsa ve gelinlik provaları sıklaşmış ise ödemin bir an önce sağlıklı bir şekilde vücuttan uzaklaştırılması gerekir. Ödemi vücuttan uzaklaştırmak ve gelinlik provalarında moral bozucu sonuçlar görmemek için ödem attırıcı 10 günlük detoks kürleri uygulanmaktadır.

  • Çay ve kahve içerisinde kafein bulunan ve vücutta en çok su tutan iki içecektir. Bu içecekleri düğüne yakın bir zamanda mümkün olduğu kadar azaltın ve gözle görülür sonuçlar elde edin.
  • Alkollü içecekler, alkol kokteyllerini vücut kendinden atmak için uzun uğraşlar sergiler ve bu zamanlarda vücut su tutar. Bu nedenle alkolden ve alkollü içeceklerden uzak durun.
  • Şekerli gıdalar en büyük düşmanlardan biridir. Vücut şekerli gıdalar tüketildiğinde büyük oranda bir su ihtiyacı hisseder. Bu nedenle 10 gün boyunca şekerli gıdalar tüketilmemelidir.
  • Yoğun stres altındayken çikolataya sığınmayın! Hayatınızın en özel gününe hazırlanırken bir çok ayrıntı ile uğraşmak sizi strese sokacaktır. Fakat bu dönemde çikolata tüketmek, çikolatanın içerisinde bulunan kafein nedeniyle vücudunuzda ödeme neden olur ve atılımı da zordur. Bu nedenle çikolatadan kesinlikle uzak durulmalıdır.buff bride nutrition facebook box 960x540 Düğün Öncesi Şok Diyet
 • Günlük olarak 2,5 – 3 litre kadar sıvı tüketin. Vücuttan atılması gereken zararlı maddeler ne kadar çabuk uzaklaştırılırsa o kadar iyidir. Gelinler için ödemin atılması da bu noktada devreye girer. Günlük olarak 2,5 – 3 litre kadar tüketilen suyun hem tokluk hissi yaratması hem de toksinlerin atılması için birebirdir.
 • Yeşil çay, rezene, papatya çaylarını tercih edin. Yeşil çayın ödem söktürücü olması, rezenenin bağırsaklardaki gazın çıkışını kolaylaştırması ve papatya çayının da sakinleştirici etkisinden dolayı 10 gün süre ile siyah çay ve kahve yerine tüketilmelidir. Yoğun stres altında vücut metobolizmasının dengesinin bozulması nedeniyle bu üç bitki çayı çoğunlukla önerilmektedir.
 • Salatalara 1 yemek kaşığı zeytin yağı ekleyin. Düğün stresi, gelinlik telaşı derken yemek yemeyi unuttuğunuz zamanlar olacaktır. Bu durumlarda vücut alışık olduğu yemek düzeninden şaşacağı için yüksek ihtimalle kabız olabilirsiniz. Bu nedenle tüketilen salatalar lif açısından zengin ve zeytin yağlı olmalıdır.

Düğüne 10-15 gün kala detosk uygulanması gözle görülür sonuç elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Düğün Öncesi Şok Diyet

Detoks yapmanın yanı sıra düğün gününe kadar fazlalıklarından kurtulmak isteyenler içinde şok diyet listesi mevcuttur. Fakat bu şok diyetler sağlıklı olmasının yanı sıra vücut direncini de düşürmemeli ve kişiyi halsiz bırakmamalıdır. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak şok diyet listeleri hazırlanmalıdır.wedding 1024x724 Düğün Öncesi Şok Diyet

Gelinler İçin Örnek Şok Diyet Listesi

 • Kalkınca bir bardak ılık su (içerisine bir kaç damla limon eklenebilir.)
 • Kahvaltı: 1 bardak su, 1 adet prebiyotik içeren yoğurt, 1 kırmızı elma, 3-4 yemek kaşığı yulaf ezmesi
 • Ara Öğün: 1 adet kivi ve 10 adet orta boy çilek (İçerdiği yüksek C vitamini sayesinde vücut direncini arttırır.), 1 bardak su
 • Öğle Yemeği: 2 dilim tam tahıllı ekmek, haşlanmış tavuk göğsü (derisi alınmış), 1 bardak ayran, yeşilliklerle hazırlanmış salata (1 yemek kaşığı zeytin yağı eklenerek), 1 bardak su
 • Ara Öğün: 1 orta boy yeşil elma (içerdiği yüksek E vitamini vücut direncini arttıracaktır) ve 1 bardak su
 • Akşam Yemeği: 2 dilim tam tahıllı ekmek, 1 tabak az yağ ile pişirilmiş sebze yemeği ya da sebze haşlaması, 4 yemek kaşığı yarım yağlı ya da yağsız yoğurt, 1 su bardağı su
 • Yemekten 1 saat sonra: 1 fincan biberiyeli yeşil çay
 • Gece Ara Öğünü: 2-3 dilim ananas, 1 kutu prebiyotikli yoğurt

Örnek şok diyet listesinde de görüldüğü üzere, yağ ve karbonhidrattan fakir, vücut direncini arttırıcı gıdalardan zengin bir beslenme programıdır. Bu tür bir şok diyet listesi uygulanarak sağlıklı bir şekilde gelin adayları fazlalıklarından kurtulabilir ve ödem atabilir. Şok diyet listesi uzun süre uygulanmamalı ve en özel geceye yakın bir tarihte başlanıp sonlandırılmalıdır. Ulaşılan kiloyu uzun süre korumak için ise uzman bir diyetisyenden yardım alınmalıdır.

Yorum yapın